O podróżach słów kilka

A więc jako, że jestem w podróży – postanowiłem uczcić to wpisem. Zacznijmy od tego dlaczego w ogóle mogę to robić? Otóż, analizując norweską powszechność i dostępność internetu można odnieść wrażenie, iż życie bez niego uważa się tutaj za życie bez przysłowiowej ręki. Łatwość w dostępie do sieci Wi-Fi, na każdym dosłownie kroku, jest wprost powalająca. I tak, mogę stworzyć ten właśnie wpis, jadąc w środku dziczy, nierzadko 2-3m od skalnych ścian, w cichym i cieplutkim pociągu. Dodam, że nie jest to pociąg IC ani żaden inny dalekobieżny. Zwykły, lokalny pociąg, bez przesadnych wygód (w norweskim rozumieniu tego słowa), tzn indywidualne fotele, niektóre zwrócone w czwórkach do siebie ze stolikiem, inne w ustawieniu ‚autobusowym’, maszyna do zakupu ciepłych napojów, toalety, itp.

Wracając jeszcze na chwilę do dostępności internetu, należy wspomnieć o darmowej sieci Wi-Fi na lotnisku. I znowu, nieduże, kameralne wręcz lotniskio, z jednym terminalem (Oslo-Sandefjord-Torp) i darmowym autobusem, dowożącym pasażerów na stację kolejową. A wszystko oznakowane i aktualizowane po mistrzowsku. Kolejna zresztą rzecz, z której warto by wziąc przykład.

Jednak największym szokiem dnia dzisiejszego pozostaje bezprzewodowy internet w samolocie linii Norwegian (!). Ponoć pierwszy i jedyny taki w Europie na chwilę obecną (tak przynajmniej przewiźnik chwalił się w ulotce). Mimo, iż mam świadomość wszelakich zdobyczy technologicznych w dzisiejszych czasach – póki co nie wiem skąd i jak mają internet na pokładzie samlolotu. Była co prawda wzmianka o wysokości powyżej której usługa jest dostępna (10000 ft – około 3km) ale na chwilę obecną niewiele to zmienia w moim rozumieniu całej sprawy 😉

No cóż, pora wysiadać i do roboty!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s